Piątek, 12.4.2024
Name days: Damian / Andrzej / Juliusz

KLUB SZKÓŁ UNICEF – CO SZCZEPIENIA MAJĄ WSPÓLNEGO Z FAKE NEWSAMI?

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Większość z nas posiada podstawową wiedzę na temat szczepień. UNICEF, w ramach działania Klubu Szkół Unicef, do którego należy nasza szkoła, przygotował ciekawe i jasne informacje na temat szczepień (link do  materiału znajduje się pod tekstem). Oprócz tego, że materiał jest ciekawy i jasny, jest również wiarygodny, zawiera sprawdzone informacje, gdyż UNICEF od prawie 75 lat prowadzi kampanie szczepień przeciwko chorobom, zagrażającym życiu i zdrowiu dzieci. Jest liderem w walce z rozprzestrzenianiem się chorób, skutecznie chroniąc przed nimi dzieci. O niektórych chorobach zdążyliśmy już zapomnieć, a to właśnie dlatego, że prowadzone są regularne szczepienia, które chronią nas przed tymi chorobami. Pamiętajcie, że my również przyczyniliśmy się do tego - społeczność uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły zbierała pieniądze na szczepionki dla dzieci w najuboższych krajach świata, biorąc udział w akcjach UNICEFU: „Wszystkie kolory świata” oraz „Gwiazdka dla Afryki”.

W związku z pandemią koronawirusa oraz szczepionkami na COVID-19 także  pojawiło się wiele informacji dotyczących szczepień. Część z nich to tzw. fake newsy, czyli fałszywe informacje, które niestety rozprzestrzeniają się kilka razy szybciej niż prawdziwe informacje. Niektóre wiadomości powstają jedynie po to, aby były jak najszerzej udostępniane, chociaż tak naprawdę nie mają nic wspólnego z prawdą. W  jaki sposób odróżnić prawdziwą informację od fake newsa? Praktyczne porady znajdują się w filmiku, do którego link znajduje się pod artykułem.

M. Stanek-Moś

https://unicef.pl/co-robimy/aktualnosci/dla-mediow/szczepienia-co-kazdy-rodzic-powinien-wiedziec

Galeria Zdjęć