Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

       „Nie dla szkoły, lecz dla życia uczymy się” – te słowa Seneki   stały się mottem tegorocznego rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu.

   Tradycyjnie już rok szkolny rozpoczęliśmy wspólną mszą świętą sprawowaną przez proboszcza  Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Ociążu - ks. Krzysztofa Niciejewskiego. Po mszy udaliśmy się do szkoły, aby po złożeniu pokłonu przed tablicą upamiętniającą naszego Patrona Jana Pawła II, wziąć udział w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.

  Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Kaźmierczak. Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów i ich rodziców. Szczególnie serdeczne słowa skierowała do naszych pierwszoklasistów, życząc im sukcesów w nauce i radości z przebywania w murach naszej szkoły. W części artystycznej uczniowie wspominali piękne chwile minionych wakacji. Oddali również hołd tym, którym zawdzięczają wolność - bohaterom II wojny światowej. Po zakończeniu części artystycznej uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.                                                                      

S.Wawrzyniak

Galeria Zdjęć