Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Moskiewska rewia na lodzie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Dnia 27 marca odbyła się wycieczka do Opola na fantastyczne, baśniowe widowisko „Królowa Śniegu”, zaprezentowane przez Moskiewską Rewię na Lodzie. W przedstawieniu tym uczestniczyli uczniowie klas  I- III wraz z wychowacami. Realizacja ta była oparta na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena. W spektaklu na uwagę zasługiwała doskonała i oryginalna oprawa muzyczna opracowana przez Olgę Kondraszową, choreografia pełna popisów jazdy figurowej na lodzie, wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła czy efekty pirotechniczne.

   Była to piękna przygoda dwójki dzieci: Kaja i Gerdy, którzy za sprawą okrutnej królowej zostają rozdzieleni. Spektakl przeniósł małego widza w baśniowy świat pełen tajemnic i magii, w którym siła przyjaźni wygrywa walkę ze złem.

   Okazja do oglądania tego typu widowisk jest niecodzienna, ponieważ u nas nie organizuje się tego typu przedstawień, a rosyjscy artyści przyjeżdżają rzadko. Dzięki takim wyjazdom uczniowie aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym poprzez bezpośredni kontakt ze sztuką, obcują z muzyką. Przenoszą się w zaczarowany świat dziecka. Takie widowiska zachęcają dzieci do poszerzania zainteresowań sportami zimowymi, co wiąże się z ich aktywnością ruchową. Zadowoleni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły.

Ewa Bolach

Galeria Zdjęć