Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Mistrzostwa Gminy i Powiatu SP w Piłce Siatkowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W lutym w hali sportowej w Nowych Skalmierzycach rozpoczęły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach startowało pięć szkół: SP w Nowych Skalmierzycach, SP w Skalmierzycach, SP w Gostyczynie, SP w Biskupicach i SP w Ociążu. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym.

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły: Agata Zych - kapitan, Patrycja Marchwacka, Kinga Tetrzona, Weronika Wiertelak, Milena Stodolna, Wiktoria Mocek, Klaudia Różańska, Oliwia Płonka, Julia Nowacka, Oliwia Wiertelak, Emilia Jaś zajęła I miejsce zdobywając tytuł Mistrza Gminy.

Najlepszą zawodniczką drużyny została Patrycja Marchwacka.

Natomiast reprezentacja chłopców: Karol Sudolski – kapitan, Rafał Krawczyński, Tomasz Kułton, Kacper Stolarski, Bartosz Marciniak, Eryk Stodolny, Piotr Szymczak, Kacper Wachowski, Jakub Kuchnicki, Klaudiusz Maćkowiak, Kacper Łodyga zajęła III miejsce.

Najlepszym zawodnikiem drużyny został Karol Sudolski.

 

Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w Piłce Siatkowej

   Drużyna naszych dziewcząt awansowała do zawodów powiatowych, które odbyły się 23 lutego br. w SP nr 7 w Ostrowie Wlkp. Dziewczęta zostały podzielone na dwie grupy, po 3 zespoły. Z każdej grupy wychodziły dwie drużyny, które rywalizowały ze sobą na krzyż o finał. Poziom zespołów wyrównany, każdy mecz był na wysokim poziomie sportowym, zawody przebiegały w duchu zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa fair play. Nasze siatkarki po zaciętych meczach zdobyły II miejsce. BRAWO!!!

Końcowa klasyfikacja:

I miejsce      SP Janków Przygodzki

II miejsce    SP Ociąż

III miejsce    SP Raszków

IV miejsce    SP  9 Ostrów Wlkp.

V miejsce     SP 7 Ostrów Wlkp.

VI miejsce    SP Topola Mała

 Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i dyplom dla drużyny. Sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! 

Opiekun: Kinga Jasińska


 

 

Galeria Zdjęć