Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna

Lekcje bankowości online

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  21 i 28 maja uczniowie klas VI – VIII uczestniczyli w zdalnych lekcjach o finansach prowadzonych przez ekspertów bankowych programu BAKCYL. Projekt ten jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy “Bankowcy dla Edukacji”. Celem podejmowanych działań jest podnoszenie poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów.

  Pierwsza lekcja „Twoje pieniądze” dotyczyła znaczenia oszczędzania i planowania własnego budżetu. Uczniowie poznali różnorodność sposobów płacenia kiedyś i dziś oraz na czym polega obrót bezgotówkowy. Uczestnicy spotkania przekonali się, że oszczędzanie warto planować, a dzięki systematycznym oszczędnościom możemy realizować swoje marzenia i plany, możemy być przygotowanym na różne wydatki oraz czuć się bezpieczniej i swobodniej planując przyszłość.

  Druga lekcja w cyklu zajęć BAKCYLA to „Od oszczędzania do inwestowania”. Uczniowie w praktyce poznali podstawowe produkty bankowe jak konto osobiste, karta debetowa oraz lokata. Poznali też reguły bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, jakie należy stosować przy płatnościach bezgotówkowych, np. w internecie lub przez komórkę. Dowiedzieli się jaką rolę pełni Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz co to jest dywersyfikacja.

  Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematyką spotkań gdyż od najmłodszych lat uczą się oszczędzania na książeczkach SKO. Szkoła już od ośmiu lat uczestniczy w projekcie Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego.

Opiekunowie SKO: Grażyna Kucharska, Jolanta Poprawska


Galeria Zdjęć