Sunday, 25.2.2024
Name days: Adam / Cezary / Jarosław

Kup Pan Szczotkę! 2017

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Już po raz drugi w naszej szkole zorganizowano akcję zbiórki szczoteczek i pasty do zębów. Zbiórką wspieramy Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. To już trzecia edycja akcji. w tym roku okazała się rekordowa dla fundacji. Zebrano ponad 30 tysięcy past i 55 tysięcy szczoteczek do zębów.  Cieszymy się, że wśród nich znalazły się te zebrane w naszej szkole.

   Szczoteczki przeznaczone są dla dzieci w Afryce. Polscy misjonarze pracujących w Afryce w prowadzonych przez siebie szkołach wprowadzili naukę szczotkowania zębów. Codziennie na przerwie dzieci wychodzą ze swoimi szczoteczkami ze szkół i szorują zęby. Na koniec roku szkolnego dostają swoje szczoteczki do domu.

    Zbiórkę zorganizowano w październiku, a całą akcję aktywnie wspiera szkolne SKO.

                                                                                       Elżbieta Nowak 


     

 

Galeria Zdjęć