Środa, 24.7.2024
Name days: Kinga / Krystyna / Michalina

Cała Polska czyta dzieciom

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  „Cała Polska czyta dzieciom” to kampania społeczna mająca na celu propagowanie czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną  metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego,społecznego i moralnego. Częste czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

  Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi, dlatego od kilku lat propagujemy tę kampanię w naszej szkole. W roku szkolnym 2011/2012 nauczyciele czytali uczniom klas I-III bajki i baśnie. W następnych latach włączyliśmy rodziców do czytania książek dzieciom. Prezentowali swoim pociechom kolejne rozdziały książki A.A.Milne „Kubuś Puchatek”, wzbogacali te prezentacje kolorowankami, fragmentami filmów, maskotkami. Kolejną książką w nowym roku szkolnym było „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci” G.Kasdepkke. Kontynuując kampanię z kolejnymi wychowankami do czytania włączyliśmy Gimnazjalistów, którzy czytali książkę „Mały książę” - rozwijającą wyobraźnię, uczącą miłości, przyjaźni, wrażliwości i odpowiedzialności.

  Zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, dlatego w bieżącym roku szkolnym nadal rozwijamy tę akcję czytając uczniom „Legendy polskie”. Przedstawiają je pracownicy naszej szkoły (psycholog, pedagog, bibliotekarka, kucharka, sekretarka, woźny itp.).

  Jesteśmy przekonani, że wyrobiony czytelnik jest w stanie radzić sobie w powodzi informacji i nadążyć za szybkim rozwojem wiedzy.

Galeria Zdjęć