Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

„Wyruszamy w rejs do krainy wiedzy”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Tym hasłem powitaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Podczas uroczystej akademii Pani Dyrektor Katarzyna Kaźmierczak powitała wszystkich uczniów, ich rodziców i nauczycieli, do których skierowała życzenia wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Szczególnie ciepłe słowa, Pani Dyrektor skierowała do uczniów klasy pierwszej, którzy w tym roku szkolnym rozpoczynają swoją przygodę z nauką. Pani Dyrektor zapewniła ich, że zawsze mogą liczyć na życzliwość i pomoc nauczycieli, koleżanek i kolegów a szczególnie na opiekę i życzliwość swojej wychowawczyni Pani Karoliny Kiełbik. Pierwszoklasistom wręczyła bilety na szkolny rejs, światełka odblaskowe i słodkie upominki.

   Część artystyczną rozpoczęliśmy od wspomnienia tragicznego września 1939 roku, kiedy to polskie dzieci nie poszły do szkoły i nie zasiadły w szkolnych ławkach. Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

   Druga część akademii wprowadziła nas w klimat szkolnej przygody. Wesołymi piosenkami i wierszami, przy pięknej dekoracji Pani Karoliny Nowakowskiej, powitaliśmy nowy rok szkolny. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie  z wychowawcami.

   Życzymy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem piękna nauki, odnajdywaniem siebie, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was także miejscem radości i zawierania wielu przyjaźni.

   Szanownej Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły życzymy, by był to rok spokojnej i owocnej pracy, dającej satysfakcję i uznanie otoczenia.

   Rodzicom życzymy, by ten nowy rok szkolny przyniósł im wiele powodów do dumy z osiągnięć ich dzieci.

Ewa Bolach, Sabina Stasiak, Stanisława Wawrzyniak

Galeria Zdjęć