Środa, 8.2.2023
Name days: Paweł / Piotr / Sylwia
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Święto pieczonego ziemniaka – ognisko integracyjne

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Najlepszym pomysłem na zintegrowanie nowo przybyłych uczniów i ich rodzin jest ognisko połączone ze Świętem pieczonego ziemniaka. Dzieci mają okazję poznać się lepiej i przekonać, że szkoła to nie tylko nauka, ale miejsce dobrej zabawy. Wrzesień to idealny czas na spotkanie przy ognisku, a słoneczna, jesienna aura sprzyja zabawom na świeżym powietrzu.

   29 września nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i rodzice uczniów klas I – III zorganizowali Święto pieczonego ziemniaka przy ognisku. Integrację najmłodszej społeczności szkolnej rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy w kręgu ze śpiewem i odgadywaniu jesiennych zagadek. Potem uczniowie i ich rodzice uczestniczyli w różnych konkurencjach. Najbardziej podobało się szukanie ziemniaków i zbieranie do skrzynek oraz rzuty ziemniakami do celu. Niepokonane w tych konkurencjach okazały się dzieci. Następnie wspólnie przystąpiliśmy do pieczenia kiełbasek i ziemniaków. Grupa rodziców z dziećmi wykazała się dużą pomysłowością przy tworzeniu cudaków – kartoflaków.

   Dobrej zabawie towarzyszyła piękna pogoda i dobre humory. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji ogniska, przyniesione potrawy – sałatki ziemniaczane oraz dobrą zabawę.

Ewa Bolach


 

Galeria Zdjęć