Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wyjazd do Łodzi

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   19 kwietnia 2018r uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu kolejny już raz wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych w Zakładzie Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, które odbyły się w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki.

   Głównym celem zajęć zorganizowanych przez Panią dr Annę Wypych-Stasiewicz jest pogłębianie wiedzy przyrodniczej, wdrażanie uczniów do samodzielnego wykonywania doświadczeń oraz bezpiecznej pracy laboratoryjnej, rozwijanie umiejętności obserwacji, a także wyciągania wniosków z przebiegu doświadczeń chemicznych. Samodzielne przeprowadzanie eksperymentów wspiera aktywność badawczą uczniów i jednocześnie rozbudza ich zainteresowania chemią.

   Podczas warsztatów dzieci samodzielnie przeprowadzały ciekawe doświadczenia, m.in.: rozdzielali mieszaniny na składniki, przeprowadzali reakcje matali z kwasem solnym oraz reakcje siarczanu (VI) miedzi (II) z azotanem srebra, badali właściwości utleniające manganianu (VII) w zależności od środowiska, odróżniali alkohole jedno i wielowodorotlenowe przy użyciu wodorotlenku miedzi (II), wykrywali glukozę za pomocą próby Tollensa i Trommera.

   Kolejny wyjazd odbędzie się już w przyszłym roku szkolnym, gdyż uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w działaniach, które rozwijają ich pasje, ułatwiają zdobywanie nowych doświadczeń, rozwijają umiejętność empirycznego myślenia i pogłębiają zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi.

Sylwia Naskręcka


 

Galeria Zdjęć