Poniedziałek, 17.6.2024
Name days: Laura / Leszek / Adolf

Rewizyta niemieckich gimnazjalistów w Ociążu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W dniach od 11 do 14 kwietnia 2016 roku gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionego od wielu lat gimnazjum w Sprembergu. Wizyta niemieckich uczniów rozpoczęła się od wspólnego zwiedzania zabytków i poznania historii Wrocławia. W kolejnym dniu wizyty odbyła się wycieczka do Poznania, podczas której uczniowie zwiedzili Fabrykę Volkswagena, poznając od kuchni produkcję tej marki samochodów osobowych. Oprócz tego była także  okazja, aby podziwiać poznański Rynek, Ratusz oraz spędzić troszkę czasu w Centrum Handlowym „Stary Browar”.

   Kolejny dzień pobytu niemieckich gimnazjalistów Ociążu upłynął na zajęciach w szkole oraz w gospodarstwie ogrodniczym Państwa Natalii i Andrzeja Nowackich. To tutaj obie grupy – polska i niemiecka poznały etapy uprawy przepięknych tulipanów począwszy od cebulki  aż do gotowego bukietu przygotowanego do sprzedaży. Po wizycie w nowoczesnej szklarni odbył się konkurs plastyczny pt. „Tulipan w roli głównej”.  Młodzież pracowała w parach mieszanych pod czujnym okiem pani Karoliny Nowakowskiej – nauczycielki plastyki. Tego dnia uczniowie wzięli także udział w zajęciach lekcyjnych, rozgrywkach sportowych oraz zwiedzili budynek szkolny. Wieczorem odbyło się integracyjne ognisko, które zorganizowali gospodarze wraz z rodzicami.

   Ostatni dzień polsko – niemieckiego spotkania młodzieży upłynął na zwiedzaniu Ostrowa Wielkopolskiego. W sumie wzięło w nim udział 24 uczniów oraz 4 opiekunów - Anne Wern, Stephan Klausch, Ryszard Tomczak, Donata Walczak – Stawik.

   Kolejne udane spotkanie uczniów odbyło się dzięki dotacji finansowej PNWM z siedzibą w Warszawie, Pani Burmistrz Bożenie Budzik, Dyrekcji szkoły oraz rodziców.  Serdecznie wszystkim dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc w realizacji projektu.

   Słowa podziękowania pragnę złożyć także na ręce Państwa Natalii i Andrzeja Nowackich, którzy zaprosili nas do swojej szklarni, z pasją opowiedzieli o uprawie tulipanów oraz zorganizowali dla wszystkich słodki poczęstunek.

Donata Walczak – Stawik  


Galeria Zdjęć