Saturday, 22.6.2024
Name days: Paulina / Sabina / Tomasz

Rajd od Sasa do Lasa 2015

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„OD SASA DO LASA” – czyli bitwa pod Kościelną Wsią i Kaliszem

W sobotę 24 października 2015 r. przy pięknej jesiennej pogodzie „Włóczykije” wyruszyli na X rajd do Kościelnej Wsi. W rajdzie wzięło udział 300 uczniów ze szkół powiatu kaliskiego, pleszewskiego i ostrowskiego. Bezpieczeństwo uczestnikom na trasie jak co roku zapewniała kaliska Straż Miejska.

Trasa rajdu prowadziła do Kurhanu Szwedzkiego, gdzie pochowano poległych w bitwie z 1706 roku. Po drodze zobaczyliśmy bunkier z czasów II wojny światowej. Na mecie w Gimnazjum w Kościelnej Wsi przygotowano ciekawe konkursy oraz zadania dla grup. Po odpoczynku i ciepłym posiłku wyruszyliśmy w teren wykonać zadania z karty pracy. Odwiedziliśmy kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca, obelisk, grobowiec rodziny Kerczunowiczów oraz pałac w którym obecnie mieści się siedziba SDOO.

W zmaganiach konkursowych Dominika Matecka zajęła II miejsce w konkursie historycznym na temat bitwy pod Kościelną Wsią.

Honorowy patronat nad rajdem sprawuje redakcja czasopisma „Poznaj swój kraj”. Ufundowane przez nią nagrody rozlosowano wśród uczestników rajdu.

Opiekunowie : Elżbieta Nowak, Łukasz Menzel


Galeria Zdjęć