Środa, 29.5.2024
Name days: Magdalena / Maksymilian / Urszula

Gminny Finał Ogólnopolskiej Kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   „Chce mi się chcieć” -  pod takim hasłem przebiegł tegoroczny finał ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie. W dniu 17 czerwca br. rozegrano spartakiadę sportowo – rekreacyjną, której celem było propagowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu, współdziałania w zespole, nawiązywanie nowych przyjaźni oraz integracji uczniów z różnych szkół. Dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce rywalizowały w następujących konkurencjach: sprawnościowy tor przeszkód na czas, rzuty woreczkami do obręczy, strzały do małej bramki, rzuty do mini – kosza, przeskoki przez skakankę, dart, rzuty piłeczką w butelkę, strzały piłką do bramki i rzuty do kosza z miejsca.

   Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

klasa I – Oskar Olszak, klasa II – Maja Zych , klasa III – Maksymilian Mituła, klasa IV – Marika Kułton, klasa V – Bartosz Spławski, klasa VI – Zofia Witczak, klasa VII – Rafał Krawczyński, klasa VIII – Agata Zych.

   W konkursie plastycznym brały udział dziewczynki z klasy IV Maja Stempniak i Zosia Marciniak, w literackim Wiktoria Mocek z klasy VIII. Drużyna otrzymała wyróżnienie.

   Na wszystkich zawodników biorących udział w tegorocznej kampanii czekały nagrody, medale, statuetki i dyplomy. Podczas imprezy panowała wspaniała atmosfera, wszyscy świetnie się bawili. Udział w kampanii przyniósł wiele satysfakcji i zadowolenia zarówno uczniom i nauczycielom, a co najistotniejsze ten czas dzieci spędziły aktywnie na świeżym powietrzu.

Opiekunowie: Kinga Jasińska, Danuta Orłowska

Galeria Zdjęć