Saturday, 1.10.2022
Name days: Danuta / Igor / Remigiusz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

„KoderJunior – Szkoła Mistrzów Programowania”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W drugim półroczu roku szkolnego 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do projektu wdrążającego elementy nauki programowania w edukacji wczesnoszkolnej. Projekt „KoderJunior” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Działanie to zostało zaplanowane przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego celem jest przygotowanie szkół do wprowadzenia nauki programowania do podstawy programowej.

   Uczniowie klas I – III biorą udział w zajęciach, które uczą programowania w formie zabawy. Będą mogli korzystać z gier edukacyjnych – „Scottie Go! Nauka programowania dla najmłodszych”. Wezmą udział w lekcjach wyjazdowych – poza szkołą – w innowacyjnym Laboratorium Szkoły Przyszłości EduLab, stworzonym przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

   W naszej szkole zajęcia prowadzą: G. Kucharska, J. Poprawska, D. Nowaczyk oraz E. Bolach.

   Partnerami projektu są: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (lider), Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Fundacja Pro Cultura.

Galeria Zdjęć