Czwartek, 8.12.2022
Name days: Edyta / Maria / Alojzy
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   19 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się gminny finał ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, której hasło  przewodnie brzmi: Autoportret. Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję- czyli o budowie poczucia własnej wartości.

   Jak co roku, w realizację celów kampanii, włączyły się wszystkie szkoły z terenu gminy, które o godzinie 8.30 przemaszerowały w barwnym korowodzie ulicami Ociąża, promując ideę akcji podejmującej działania prozdrowotne.

   Zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Katarzyna Kaźmierczak, podkreślając, iż  jest to kampania stawiająca wyraźny przekaz w kierunku młodych ludzi, których uczy jak być silnym, szczęśliwym i bardziej samoświadomy człowiekiem mającym pozytywny stosunek do siebie, ale też wiarę we własne możliwości, odwagę i własne zdanie.

   Gości w klimat aktywności sportowej i zachowań promujących zdrowy styl życia wprowadziła dekoracja oraz montaż słowno-muzyczno-taneczny, którego inspiracją były słowa Jana Pawła II, iż „najważniejszy jest drugi człowiek, w którym można tworzyć to, co dobre i piękne” przygotowany przez Dorotę Nowaczyk, Małgorzatę Olechowską, Agnieszkę Wielebską oraz Agnieszkę Woźniak.

   Tego dnia boisko szkolne było areną zmagań finałowej spartakiady sportowo – rekreacyjnej. Drużyny reprezentujące poszczególne szkoły miały do pokonania na czas tor przeszkód, łowiły rybki specjalnie przygotowaną wędką i biegały w sztafecie oraz rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych takich, jak: strzały piłką do ruchomych celów, przeskoki przez skakankę, strzały piłką do bramki i rzuty do kosza z miejsca. Emocje sportowe przeplatały się z doznaniami estetycznymi, gdyż uczniowie z uzdolnieniami artystycznymi wzięli udział w konkursach: plastycznym i literackim, których mottem stało się hasło akcji. Uczennice z naszej szkoły Maja Stempniak oraz Karolina Kostera zdobyły I miejsce w konkursie plastycznym w kategorii klas I- III oraz IV – VII. Uczniowie mogli również zaprezentować swoje umiejętności w turnieju w warcaby, w którym najlepszym okazał się uczeń klasy V Wiktor Wasielewski  i wywalczył I miejsce. 

   Zwycięzcą w konkursach i zmaganiach sportowych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018  została drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu. Ze srebrnych medali cieszyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie, a brązowe krążki otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach. Na wszystkich zawodników i koordynatorów biorących udział w tegorocznej kampanii czekały nagrody, medale, statuetki i dyplomy, które wręczyli przedstawiciele władz gminy i oświaty w Nowych Skalmierzycach: Pan Zdzisław Mielcarek sekretarz  Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Pan Daniel Mituła kierownik Referatu Oświaty i Wychowania w Nowych Skalmierzycach oraz członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta i Gminy w Nowych Skalmierzycach wraz z przewodniczącą Panią Anną Uciechowską oraz pełnomocnikiem Burmistrza do spraw uzależnień Panią Hanną Rozbicką-Winiecką.

   Tego dnia nie mogło zabraknąć przedstawicieli policji oraz straży pożarnej. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pokazach strażackich. Mogli oznakować swoje rowery oraz przejść po torze sprawnościowym w alkogoglach.

   W ramach kampanii dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej w Ociążu przeprowadzono szereg zajęć o tematyce prozdrowotnej, których inspiracją była sentencja greckiego filozofa Talesa z Miletu, iż "najtrudniej jest poznać samego siebie".

   Podczas imprezy panowała wspaniała atmosfera. Wszyscy świetnie się bawili. Udział w kampanii przyniósł wiele satysfakcji i zadowolenia, zarówno uczniom, jak i nauczycielom, a co najistotniejsze ten czas dzieci spędziły aktywnie na świeżym powietrzu.

   Na zakończenie akcji szkolni koordynatorzy kampanii: panie Grażyna Kucharska oraz Kinga Jasińska podziękowały uczniom biorącym udział w zmaganiach konkursowych oraz nauczycielom: Ewie Bolach, Beacie Hadryan- Grzywnie,  Ryszardowi Tomczakowi, Małgorzacie Olechowskiej, Danucie Orłowskiej, Jolancie Wielebie oraz Agnieszce Woźniak.

Galeria Zdjęć