Poniedziałek, 26.9.2022
Name days: Kacper / Justyna / Łucja
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

„Wylosuj Anioła”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Uczniowie naszej szkoły w ramach prowadzonej działalności wolontariackiej włączyli się w akcję „Wylosuj Anioła”, która polega na wysyłaniu kartek, listów dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. Inicjatorami akcji są rodzice chorych dzieci, którzy chcą w każdy możliwy sposób pomagać i wspierać swoje pociechy. W trakcie choroby dzieciom i ich rodzinom towarzyszą lęk, ból i niepewność, kartki od Aniołów mają im tę nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa przywrócić. Akcja jest prosta – wysyłamy kartki z życzeniami zdrowia, wsparciem, słowami otuchy, pozytywne i radosne - natomiast dzieci w szpitalach te kartki losują.

   W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wysłali własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe z pięknymi życzeniami. Mamy nadzieję, że sprawią one wielką radość małym pacjentom.

M. Stanek-Moś


Galeria Zdjęć