Sunday, 16.6.2024
Name days: Alina / Aneta / Justyna

XI Rajd „Uroki Zimy”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  W niedzielę 23 lutego 2020 r. pod honorowym patronatem: Komendanta Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. inspektora Piotra Wilkowskiego oraz Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim bryg. Jacka Wiśniewskiego odbył się XI Rajd "Uroki Zimy".

   Na trasie wyznaczonej ulicami miasta uczestnicy mogli poznać wiele ciekawych miejsc o znaczeniu historycznym. Meta znajdowała się na terenie ostrowskiej strażnicy Komendy Powiatowej PSP. Po dotarciu na miejsce uczestnicy mogli zjeść gorącą zupę, napić się herbaty, obejrzeć sprzęt straży pożarnej oraz wyposażenie karetki pogotowia. W międzyczasie odbywały się konkursy: wiedzy o Policji  i Straży Pożarnej, wiedzy na temat miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Powodzeniem cieszył się konkurs strzelecki z broni pneumatycznej. Jak co roku oprócz dobrej zabawy głównym celem rajdu było propagowanie aktywnych form rekreacji i wypoczynku. Organizatorom zależało na upowszechnianiu zorganizowanej turystyki, zapoznaniu się z historią i współczesnością miasta. Uczestnicy mogli także poznać specyfikę pracy Policji i Straży Pożarnej. W imprezie uczestniczyła młodzież ze szkół miasta i powiatu ostrowskiego, członkowie klubu turystyki kolarskiej oraz turyści indywidualni – ogółem około 150 osób. Pogoda podczas niedzielnego rajdu była deszczowa, ale dobry humor naszej drużynie „WŁÓCZYKIJE” dopisywał a to najważniejsze. Na zakończenie imprezy przygotowano dla zwycięzców atrakcyjne nagrody i dyplomy, które wręczył osobiście Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Komandor Rajdu.

W ogólnej punktacji XI Rajdu nasza drużyna „ WŁÓCZYKIJE” zdobyła II miejsce i Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejny rajd!!!

Opiekunowie: Elżbieta Nowak, Kinga Jasińska


 

 

Galeria Zdjęć