Poniedziałek, 17.6.2024
Name days: Laura / Leszek / Adolf

Warsztaty na Uniwersytecie Łódzkim

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   28 marca 2019r uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych w Zakładzie Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, które odbyły się w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki. Głównym celem zajęć prowadzonych przez Panią dr Annę Wypych-Stasiewicz jest pogłębianie wiedzy z zakresu chemii, wdrażanie uczniów do samodzielnego wykonywania doświadczeń oraz bezpiecznej pracy laboratoryjnej, rozwijanie umiejętności obserwacji, a także wyciągania wniosków z przebiegu doświadczeń chemicznych. Podczas warsztatów gimnazjaliści samodzielnie przeprowadzali ciekawe doświadczenia, m.in.: rozdzieleli mieszaninę na składniki metodą chromatografii, obserwowali reakcję kwasów z metalami, przeprowadzali reakcje strąceniowe oraz badali właściwości utleniające jonów manganianowych (VII), spalali etanol, a także  przeprowadzali elektrolizę i wykrywali glukozę za pomocą próby Tollensa i Trommera.

  Kolejny wyjazd odbędzie się już w przyszłym roku szkolnym, gdyż uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w działaniach, które wspierają ich aktywność badawczą i jednocześnie rozbudzają zainteresowania chemią.

Sylwia Naskręcka

Galeria Zdjęć