Poniedziałek, 11.12.2023
Name days: Artur / Stefan / Waldemar
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

VI Gminno-Dekanalny Konkurs Biblijny

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  27 listopada 2018r. dwoje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie biblijnym. Aby umożliwić udział uczniom z klas IV-VIII zorganizowano eliminacje w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI rozwiązywali test dotyczący Ewangelii św. Mateusza, natomiast uczniowie klas VII-VIII zagłębiali się w początki Starego Testamentu, a dokładnie poznawali Księgę Rodzaju. Uczniów i nauczycieli powitała dyrektor szkoły Elżbieta Chmura. Natomiast zasady i przebieg przybliżyła koordynator Mirosława Kois. W zmaganiach konkursowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Biskupic Ołobocznych, Gostyczyny, Masanowa, Ociąża, Ołoboku, Parczewa, Rososzycy, Strzyżewa i Wielowsi.

I miejsce w kategorii klas IV-VI zajął Wiktor Wasielewski, uczeń z klasy VI z naszej szkoły! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Podsumowując spotkanie konkursowe ks. kanonik Paweł Guździoł pogratulował uczestnikom turnieju olbrzymiej wiedzy i nawiązał do rocznicy 200-lecia kościoła św. Marka Ewangelisty. Tegoroczni laureaci otrzymali w nagrodę album powstały na tę uroczystość „Ze świętym Markiem w tle. Dzieje parafii św. Marka Ewangelisty w Rososzycy”.

Sabina Stasiak

Galeria Zdjęć