Wtorek, 6.12.2022
Name days: Angeliki / Honorata / Mikołaj
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

V Turniej Klubów Europejskich

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

I miejsce Klubu Europejskiego „ADERIMUS” Gimnazjum w Ociążu

   Turniej organizowany jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonujący przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości pod Patronatem Honorowym Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Krystyny Łybackiej. W Turnieju uczestniczyli członkowie  Klubów Europejskich ze szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego. Turniej składał się z dwóch etapów. Etap I polegał na przygotowaniu pracy plastycznej – plakatu pod hasłem „Europa w kolorowych barwach” prezentującego jeden z wybranych  krajów Unii Europejskiej. Etap II to prezentacja wybranego kraju w oparciu o plakat oraz test wiedzy o Unii Europejskiej.

   Do II etapu zakwalifikowało się 8 Klubów Europejskich wśród nich również nasz. W Turnieju braliśmy udział po raz drugi. W tym roku zaprezentowaliśmy Austrię, jej charakterystyczne elementy: kulturę, potrawy, język, słynne postaci, atrakcje turystyczne, wydarzenia historyczne, regionalne stroje i tańce.

   Nasza prezentacja, barwnie przedstawiony kraj, zatańczony walc czy charakterystyczne jodłowanie w wykonaniu Zuzi, a także duża wiedza o Unii Europejskiej całej drużyny złożyły się na zwycięstwo. Klub zajął I miejsce. Zwycięska szkoła będzie gospodarzem finału kolejnej edycji Turnieju.

   Opiekunem Klubu jest pani Elżbieta Nowak, a w skład zwycięskiego 5 – osobowego zespołu wchodziły Marta Szulc, Klaudia Szymczak, Paulina Nowostawska, Martyna Kowalczyk i Zuzanna Szablewska. Wszyscy otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Turniej odbył się 25 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym. 

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIDEO

Elżbieta Nowak


 

Galeria Zdjęć