Poniedziałek, 11.12.2023
Name days: Artur / Stefan / Waldemar
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Lekkoatletyka – „5” w Wielkopolsce

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W dniu 07.06.2017r. w Poznaniu odbył się wojewódzki finał w lekkoatletyce – Gimnazjada. Jak określił przewodniczący wielkopolskiego związku sportowego zawody w tej formie odbywały się po raz ostatni ze względu na zmiany w strukturach szkolnych.

   Nasza sztafeta 4x100 metrów w składzie 1 – Hubert Paluszczak, 2 – Krystian Strzyż, 3 – Bartosz Matuszak, 4 – Maciej Kowalski, 5 – Piotr Stempniak zaprezentowała się znakomicie. Startowaliśmy w drugiej serii z 5 toru i przez większość sztafety prowadziliśmy bieg na ostatnich metrach przegrywając ze sztafetą z Turku. Ostatecznie 2 miejsce w serii z czasem 47,54 s dało nam w końcowej klasyfikacji 5 miejsce w województwie wielkopolskim. Ekipa gimnazjum z Turku z czasem 47,25 wywalczyła brązowy medal. Gratulujemy naszym wspaniałym sprinterom i życzymy dalszych sukcesów.

   Indywidualnie Hubert Paluszczak w biegu na 100 m był 17 z czasem 12,18 biegnąc w trudnych warunkach przy wietrze: - 2.0. Hubertowi należą się słowa uznania gdyż startował z doskwierającym bólem w stawie biodrowym pokazując sportowy charakter.

   Wielką radość daje sukces sportowy… który dopełnia warunek otrzymania stypendium, a w takiej sytuacji po biegu znaleźli się uczniowie klasy 3a – Krystian Strzyż i Piotr Stempniak. Wielkie gratulacje!

Ryszard Tomczak


Galeria Zdjęć