Czwartek, 8.12.2022
Name days: Edyta / Maria / Alojzy
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Jasełka „Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W naszej szkole tradycyjnie w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia przypadającym w tym roku na 22 grudnia odbyły się  jasełka.

   Pierwsza część spektaklu przedstawiająca historię narodzin Pana Jezusa została osadzona w czasach nam współczesnych, gdzie bohaterami byli zwykli ludzie, których mijamy codziennie, a którzy dostrzegli, iż „ dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu”. Natomiast w drugiej części młodzi aktorzy starali się przekonać licznie zgromadzoną widownię, co jest istotą świąt Bożego Narodzenia, przypominając nam biblijną historię  narodzin Jezusa. Przedstawienie teatralno - muzyczne przygotowane przez Panią Agnieszkę Woźniak wzbogaciły kolędy i pastorałki śpiewane przez chór szkolny pod kierunkiem pani Agnieszki Wielebskiej oraz przepiękny taniec aniołów w wykonaniu uczennic klasy III a pod opieką pani Danuty Orłowskiej. Spotkanie zakończyło się niespodzianką taneczną przygotowaną przez uczniów klas II-III szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Doroty Nowaczyk. Całości dopełniła wspaniała dekoracja przygotowana przez Panie Agnieszkę Lisiak oraz Karolinę Nowakowską.     

   Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor Katarzyna Kaźmierczak  podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie jasełek, a także złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Agnieszka Woźniak


Galeria Zdjęć