Sunday, 25.9.2022
Name days: Aurelia / Kamila / Franciszka
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

IV Gminny Konkurs pt. „Zabytki w Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W maju br. pięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w gminnym konkursie pt. „Zabytki w Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, motywowanie uczniów do nauki języków obcych, zachęcanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych i umożliwienie wykazania się zdolnościami plastycznymi i twórczymi. Konkurs polegał na wykonaniu pracy przestrzennej przedstawiającej wybrany zabytek lub znane miejsce znajdujące się w krajach anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace przedstawiające obiekty krajów anglojęzycznych takie jak: Statua Wolności, Biały Dom w Waszyngtonie i Big Ben. Dyplom wyróżnienia oraz nagrodę zdobyła Justyna Puszczyk z klasy III a. Gratulacje!

Agnieszka Sokołowska

Galeria Zdjęć