Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Bieg patrolowy im. Jana Pawła II

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Dnia 25 maja 2018 roku odbył się Interdyscypilnarny Bieg Patrolowy im. Jana Pawła II. Organizatorami imprezy szkolnej była grupa projektowa w składzie: Marcelina Michalak, Milena Gąsiorek, Angelika Klicha, Damian Mrula, Wiktor Walczak, Adrian Kucharski. Pieczę nad grupą trzymała pani Danuta Orłowska.

Trasa biegu, podzielona na czternaście odcinków, wynosiła około 2 km. Przy każdym „przystanku” znajdowało się stanowisko z pytaniem lub zadaniem sprawnościowym. W Biegu Patrolowym wzięło udział sześć drużyn złożonych z pięciu osób.

O godzinie 9.00 wszyscy zaangażowani zebrali się przed szkołą - skąd wyjechali do lasu. Na miejscu każdy otrzymał butelkę wody. Drużyny odebrały od organizatorów koszulki foliowe, w których zajmowały miejsce: mapa z trasą biegu, tabelka z numerami zadań, brudnopisy a także przybory do pisania. Po wylosowaniu kolejności startu zespoły wyruszyły. Na szlaku uczestnicy mogli natknąć się na fotoreporterów, którzy uwieczniali ich sportowe zmagania. Gdy już ostatnia ekipa zawitała na linię mety, nastąpiła prezentacja przygotowanych w wolnym czasie piosenek. Wszyscy świetnie się bawili! Obowiązkiem każdego uczestnika było wypełnienie ankiety ewaluacyjnej. Osiągnęliśmy zamierzone cele: współdziałanie w grupie, integracja młodzieży, wykorzystanie wiedzy w praktyce, sportowa rywalizacja. Następnie zespół projektowy wyłonił zwycięzców. W szkole nastąpiło podsumowanie imprezy szkolnej. Miejsce pierwsze wywalczyła klasa III b, drugie – klasa II a. Natomiast puchar za trzecie miejsce odebrali przedstawiciele klasy III a. Każdy uczestnik otrzymał z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe medale i dyplomy. Zakończeniem owego biegu stała się „belgijka”.

Grupa projektowa pragnie złożyć szczególne podziękowania Pani Dyrektor za zgodę na przeprowadzenie Interdyscyplinarnego Biegu Patrolowego im. Jana Pawła II;  P. Danucie Orłowskiej za trud włożony w przygotowanie nas do realizacji projektu edukacyjnego; P. Jolancie Wielebie za udostępnienie biblioteki, P. Kindze Jasińskiej, P. Małgorzacie Stanek  Moś za pomoc w organizacji biegu;  P. Beacie Zielińskiej za pomoc medyczną. Podziękowania należą się również pomocnikom: Marcie Szulc, Klaudii Szymczak, Agnieszce Spasowskiej, Martynie Wawrzyniak, Zuzannie Szablewskiej oraz Paulinie Nowostawskiej.

Dziękujemy!

Galeria Zdjęć