Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

XXIII Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego 2016.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W słoneczny, sobotni poranek 27 lutego 2016 roku, wyruszyliśmy z Nowych Skalmierzyc spod Pomnika Powstańców Wielkopolskich na trasę rajdu. Ruszyliśmy w kierunku Kalisz mijając po drodze dawny posterunek graniczny. Zanim jednak dotarliśmy do celu, pokonując kilka kilometrów upamiętniliśmy pamięć powstańców zapalając znicz przy Tablicy Powstania Wielkopolskiego i zwiedziliśmy Muzeum Historii Szczypiorna. Było to jedno z zadań przygotowanych przez organizatora. Kolejne to konkurencje sportowe (na terenie COSSW): rzut granatem, strzelanie z broni sportowej oraz udzielanie pierwszej pomocy. Konkurencje te przyniosły nam wiele wrażeń.
Następnie zameldowaliśmy się na mecie, gdzie rozgrzaliśmy się pyszną grochówką, obejrzeliśmy film Krzysztofa Magowskiego pt.: „Zapomniane Powstanie” oraz obejrzeliśmy wystawę historyczną nt. udziału Kalisza i Szczypiorna w Powstaniu Wielkopolskim.
W rajdzie wzięło udział 330 uczestników z 17 drużyn: szkół z Kalisza i powiatu ostrowskiego. Zapraszamy za rok na kolejną edycję.
Opiekun koła: E. Nowak

.

Galeria Zdjęć