Poniedziałek, 17.6.2024
Name days: Laura / Leszek / Adolf

XVIII pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   11 października 2018 roku,  przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Ponad 14 tys. młodych z ok. 300 placówek z kraju, a także z Białorusi, dziękowała na Jasnej Górze za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 40. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia. 18. pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II odbyła się pod hasłem Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa”.

   Na Szczycie jasnogórskim Mszy św. dla uczniów przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski w koncelebrze z bpem Henrykiem Tomasikiem, krajowym duszpasterzem Rodziny Szkół Papieskich w Polsce. Koncelebrowali licznie kapłani, wśród których był ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Obecny był Maciej Jarosiński, skarbnik Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wystawiono kilkaset pocztów sztandarowych. W jej trakcie uczniowie wypuścili w niebo białe i żółte balony ze swoimi intencjami, podziękowaniami i prośbami.

  W pielgrzymce po raz pierwszy wzięli udział uczniowie z Białorusi. Ponad 20-osobowa delegacja przyjechała z polskiej Szkoły Społecznej im. Jana Pawła II w Grodnie. Zebrane podczas tegorocznej pielgrzymki środki finansowe trafią na Ukrainę i za pośrednictwem Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK na pomoc dla najbardziej potrzebujących powstańców warszawskich.

   Pielgrzymka ma dla wszystkich bardzo wielkie znaczenie duchowe. Dodatkowo jest to możliwość spotkania się uczniów, opiekunów, dyrektorów i rodziców ze szkół noszących imię Jana Pawła II.

S.Stasiak


Galeria Zdjęć