Saturday, 1.10.2022
Name days: Danuta / Igor / Remigiusz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

XI rajd „Od SASA DO LASA” 2016

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

    22 października 2016 jak co roku wyruszyliśmy na rajd do Kościelnej Wsi. Rajd ma na celu uczczenie bitwy, która rozegrała się pod Kościelną Wsią i Kaliszem w 1706 roku. Pozostał po niej kurhan, w którym pochowano poległych. Na trasę pieszo wyruszyliśmy z Kotowiecka.

    Rajd cieszy się dużą popularnością wśród naszych uczniów z tego rejonu, a miłe i gościnne przyjęcie na mecie w gimnazjum sprawia, że każdego roku chętnie bierzemy w nim udział.

Nie zabrakło atrakcji takich jak zwiedzanie zabytkowego kościoła pod wezwaniem św. Wawrzyńca jednego z najstarszych w Polsce czy  pałacu Kerczunowiczów (obecnie mieści się w nim  Zakład Doświadczalny Oceny Odmian).

    Również w konkursach odnieśliśmy sukcesy. Nasza drużyna zdobyła certyfikat upoważniający nas do zwiedzenia Kalisza z przewodnikiem PTTK z wejściem na wieżę ratuszową, a Justyna Puszczyk zajęła II miejsce w konkursie historycznym nt. bitwy pod Kaliszem w 1706 r.

Honorowy patronat nad rajdem sprawuje redakcja „Poznaj swój kraj”.

 

                                                                                 Opiekun koła: Elżbieta Nowak

 

 

Galeria Zdjęć