Czwartek, 18.4.2024
Name days: Alicja / Bogusław / Barbara

Sukces w XXI Konkursie Ortograficznym "Mistrz Ortografii"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   14 czerwca 2019 roku w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się wręczenie gratulacji i nagród laureatom XXI Konkursu Ortograficznego Mistrz Ortografii, którego  ideą jest wyrabianie nawyku poprawności ortograficznej i wdrażanie do poprawnej pisowni. Patronat nad konkursem objęła Rada Języka Polskiego oraz pani Beata Klimek Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

   Wśród laureatów konkursu w kategorii wiekowej IV-VI została nasza uczennica klasy VI Izabela Stawik. Od stycznia br. brała udział w eliminacjach szkolnych i międzyszkolnych, pisząc dyktando oraz rozwiązując test z ortografii i interpunkcji. Gratulujemy sukcesu, szczególnie iż tegorocznych kandydatów do tytułu "Mistrz ortografii 2019" we wszystkich grupach wiekowych było ponad 1600.

   W przerwie, podczas oczekiwań na wyniki konkursu, zebrani uczniowie, rodzice i opiekunowie wysłuchali wykładu prof. Andrzeja Markowskiego - językoznawcy i autora wielu słowników - dotyczącego etymologii imion w Polsce. Spotkanie z mistrzem słowa będzie z pewnością niezapomnianym wydarzeniem dla Izabeli, tym bardziej że profesor złożył swój autograf w nagrodzie książkowej, życząc jej wielu sukcesów.

Trzymamy kciuki za równie wysokie wyniki w kolejnych edycjach konkursu.

 Agnieszka Woźniak


Galeria Zdjęć