Czwartek, 6.10.2022
Name days: Artur / Bronisława / Monika
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Przyjacielskie spotkanie z gośćmi z Rwandy

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   „Czuję, że spotkałem przyjaciół” -  tymi słowami zwrócił się do uczniów naszej szkoły, po obejrzeniu  przygotowanej przez nich prezentacji o Polsce i Rwandzie  Jean Bosco Rukirande. Sylvian Ndaysenga  opowiadał  o  trudnym życiu dzieci w ich kraju, doświadczonym kolonializmem, wojną i biedą. Oboje mieszkają w Rwandzie, obecnie są gośćmi Fundacji Port z Odolanowa. Razem z prezesem fundacji panem Mateuszem Jagoliczem i panem Piotrem Bigorą  - dyrektorem Działu  Rozwoju Fundacji odwiedzili naszą szkołę. Goście starali się przybliżyć słuchającej młodzieży świat, w którym żyją. Rozbudziło to ogromne zainteresowanie  słuchaczy, posypały się pytania, których nie było końca. Przywiezione instrumenty, maski, figurki czy pieniądze ubogaciły spotkanie. Po spotkaniu goście zwiedzili naszą szkołę, podziwiając wyposażenie i porównując do skromnych warunków w Rwandzie, życząc uczniom powodzenia. Wiele wspólnych zdjęć  świadczy o nawiązaniu więzi i nadziei na owocną współpracę.

Beata Motyl, Sabina Stasiak

Klikając poniższy link można obejrzeć krótki film ze spotkania  

OBEJRZYJ


Galeria Zdjęć