Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Projekt „Nasze zasady Twoje bezpieczeństwo”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Nasza szkoła nawiązała współpracę z poznańską Fundacją Pro Familia Mea i od bieżącego roku szkolnego zostaliśmy objęci innowacyjnym projektem „Nasze zasady Twoje bezpieczeństwo”. Głównym celem autorskiego projektu fundacji jest zwalczanie dystrybucji narkotyków i dopalaczy wśród dzieci i młodzieży. Do osiągnięcia tego celu fundacja wykorzystuje specjalnie wyselekcjonowane i wyszkolone psy wykrywające zapach substancji psychoaktywnych.

   Opiekunem naszej szkoły jest Aslan – Chesapeakebayretriever – wraz ze swoim przewodnikiem. Za nami jest już pierwsza wizyta. Mamy nadzieję, że ich cykliczne odwiedziny pomogą szkole i fundacji wspólnie osiągnąć cel, a mianowicie uchronić uczniów przed narkotykami i dopalaczami.

M. Stanek-Moś

Galeria Zdjęć