Wtorek, 6.12.2022
Name days: Angeliki / Honorata / Mikołaj
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Misyjne Kolędowanie 2017

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Każdego roku w ogólnopolskiej akcji "Kolędnicy Misyjni" dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych zwracają uwagę na problem swoich rówieśników w jednym z krajów i wspierają projekty misyjne. Tym razem na pomoc czekają dzieci w Tajlandii, zwłaszcza te, które nazywamy „niewidzialnymi”. 

   7 stycznia 2017 roku, od godz. 10.00  wyruszyło 5 grup Kolędników Misyjnych, aby podzielić się z nami radosną nowiną o Narodzinach Dzieciątka Bożego. Kolędnicy misyjni  zostawili w naszych domach na pamiątkę gwiazdę wpisaną w kwiat. To gwiazda nadziei i wdzięczności.

Nadziei - bo nawiązuje do Betlejemskiej Gwiazdy, która prowadziła Mędrców ze Wschodu do Zbawiciela. Mędrcy zawierzyli i ujrzeli spełnienie Bożych obietnic.

Wdzięczności - bo nawiązuje do blasku Ewangelii, która „oświeca tych, którzy w mroku i cieniu śmierci mieszkają, a nasze kroki kieruje na drogę pokoju”. Obdarowani tym światłem jesteśmy posłani, by się nim dzielić z innymi.

Kształt kwiatu nawiązuje do Tajlandii i piękna tego kraju, który słynie z życzliwego uśmiechu i delikatności jego mieszkańców, a także do sposobu, w jaki powinna być przekazywana Ewangelia – z szacunkiem i uwagą, w duchu miłości. Delikatny kwiat symbolizuje niewinność i bezbronność dziecka, które wymaga opieki i ochrony ze strony dorosłych. Jednocześnie przypomina o tysiącach dzieci w Tajlandii, których niewinność pozbawiona jest ochrony.

   Kolędnicy  zostali przyjęci z zaufaniem i radością, wysłuchani z uwagą i troską, hojnie obdarowani nie tylko ofiarami złożonymi do puszek ale i słodyczami, które wynagrodziły im trud kolędowania w mroźny ale słoneczny dzień.

   Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla kolędników.

                                                                                                                        Sabina Stasiak

Galeria Zdjęć