Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Mikołajkowy Turniej w Piłkę Siatkową Dziewcząt Gimnazjum

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Kolejny udany Mikołajkowy Turniej za nami...

07 grudnia br. dziewczęta Gimnazjum rozegrały Turniej o Mistrzostwo Szkoły w Piłce Siatkowej.

Już trzeci raz w okresie przedświątecznym zorganizowaliśmy Wewnątrzszkolny Turniej w piłkę siatkową, który uroczyście otworzyła i zakończyła pani dyrektor Katarzyna Kaźmierczak. Piłka siatkowa obok piłki ręcznej jest ulubioną dyscypliną dziewcząt w naszej szkole. Gimnazjalistki wystawiły sześć ośmioosobowych drużyn - reprezentacji poszczególnych klas. Ze względu na dużą ilość drużyn turniej rozgrywany był w dwóch grupach, 5 grudnia dziewczęta losowały grupy. Już samo to wydarzenie budziło wiele emocji i tak wszystkie klasy a wybrały grupę „B”, a klasy b wylosowały grupę „A”. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, następnie zwycięzcy grup walczyli w półfinale z zespołem na II miejscu z grupy drugiej, wygrani tych meczy grali finał (I i II miejsce) przegrani grali o III i IV miejsce. W sumie rozegrano 10 emocjonujących meczy.

Młodzież zaangażowana w organizację zawodów pełniła różne funkcje: zawodników, sędziów i kibiców. Zadbano również o odpowiednią oprawę muzyczną i nagłośnienie, wystrój na sali, plakaty. Wszyscy mogli na bieżąco śledzić wyniki meczów zapisywane na tablicy. Poszczególne mecze budziły wiele emocji, uczniowie kibicowali swoim klasowym koleżankom.

Podczas trwania zawodów we wspaniałej atmosferze i przy dobrej zabawie osiągnęliśmy zamierzone cele: popularyzacja gry w siatkówkę, współdziałanie w grupie, integracja klas, gra fair play, właściwe kibicowanie, wyłonienie mistrza szkoły.

Wyniki turnieju są następujące:

I miejsce zdobyła drużyna kl. IIIb w składzie: Magda Borowska, Karolina Serafinowska, Michalina Neuman, Klaudia Bera, Karolina Szymczak, Ola Maciak, Julia Dolińska, Wiktoria Grzyb.

II miejsce wywalczyła kl. IIb, a III miejscekl. II a, IV miejsce – kl.IIIa, V miejsce kl.Ib, VI miejsce - zajęła kl. Ia.

Gratulujemy wszystkim dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w formie słodkości dla naszych zawodniczek. Turniej przeprowadziła i zorganizowała pani Danuta Orłowska.


Galeria Zdjęć