Poniedziałek, 29.5.2023
Name days: Magdalena / Maksymilian / Urszula
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Jasełka „Otwórz oczy, zobacz więcej…”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. W tą świąteczną, a jednocześnie magiczną atmosferę wprowadziły nas jasełka  „Otwórz oczy, zobacz więcej…” wystawione 22 grudnia 2016 roku przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Sabiny Stasiak. W cieniu choinek pojawiły się biblijne postacie, które  przypominały widzom sceny związane z przyjściem Boga na świat, łącząc czasy odległe ze współczesnymi. Przedstawienie ukazywało aktualność nauk Boga, abyśmy zobaczyli otaczający nas świat i ludzi, a także umieli spojrzeć na Jezusa, a wtedy zobaczymy więcej. W poszukiwaniu tej prawdy oglądającym pomogli uczniowie-dziennikarze, którzy przeprowadzali wywiad z bohaterami historii zbawienia.

   Tego dnia salę gimnastyczną zdobiła przepiękna dekoracja wykonana przez panią Karolinę Nowakowską. Magię świąt podkreślał zaśnieżony las z rozgwieżdżonym niebem, choinki, płonące ognisko i uboga stajenka. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, a także aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu zespołu i chóru szkolnego pod kierunkiem pani Agnieszki Wielebskiej oraz pani Joanny Jaś.

   Spektakl jasełkowy podziwiali również pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie z wizytą udali się młodzi aktorzy i kolędnicy w przeddzień Święta Trzech Króli. Uczniowie pamiętali o życzeniach noworocznych i drobnych upominkach wykonanych własnoręcznie dla oglądających.

   Mieszkańcy okolicznych wiosek mogli przeżyć historię narodzin Dzieciątka  w sobotnie popołudnie, tj. 7 stycznia. Tego dnia wśród zaproszonych gości powitaliśmy również panią Bożenę Budzik Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, sołtysów wsi Ociąż i Fabianów oraz radnych Gminy Nowe Skalmierzyce.

   Część artystyczna skłaniała do refleksji i zatrzymania się na chwilę w „zabieganym” świecie. Dostarczyła też oglądającym wielu wrażeń i wzruszeń, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Przedstawienie jasełkowe zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd oraz spotkaniem przy kawie i ciastku.

Sabina Stasiak


 

Galeria Zdjęć