Poniedziałek, 29.5.2023
Name days: Magdalena / Maksymilian / Urszula
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

IV turniej klubów europejskich

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W październiku uczniowie gimnazjum należący do Klubu Europejskiego „ADERIMUS” wzięli udział w Turnieju Klubów Europejskich organizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direc – działającym przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim.

Celem konkursu była aktywizacja szkolnych klubów europejskich oraz szerzenie wiedzy o krajach Unii Europejskiej.

 

Turniej składał się z dwóch etapów. Po pierwszym etapie nasza drużyna zakwalifikowała się do finału, który odbył się 28 października w Gimnazjum nr 7 w Kaliszu.

W finale zmierzyło się 8 pięcioosobowych drużyn  rywalizując o atrakcyjne nagrody. Naszymi konkurentami były:

Gimnazjum Nr 7 z Kalisza, Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich z Ostrowa Wielkopolskiego, Gimnazjum im. Noblistów Polskich z Koźminka, Gimnazjum z Wysocka Małego, Gimnazjum Nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z Kępna,  Gimnazjum ze Zdun i Gimnazjum z Wierzbna.

 

Każda drużyna zaprezentowała wybrany kraj w oparciu o przygotowany do I etapu plakat. Następnie rozwiązali test wiedzy o krajach Unii Europejskiej.

W turnieju nasza drużyna w składzie: Marta Szulc, Martyna Kowalczyk, Paulina Nowostawska, Klaudia Szymczak i Zuzanna Szablewska prezentująca Hiszpanię zajęła II miejsce.

 

Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Krystyny Łybackiej a główną nagrodą była wycieczka do Brukseli.

Drużynę do turnieju przygotowała pani Elżbieta Nowak przy współpracy z panią Karoliną Nowakowską, Danutą Orłowską i Agnieszką Wielebską.


Galeria Zdjęć