Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   23 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej” organizowanego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Tegoroczna edycja dotyczyła działalności Polaków w Bretanii. Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią kraju, określonego w temacie.

   Zadaniem uczestników było przygotowanie pocztówki z kraju, którego dotyczył konkurs. Na konkurs wpłynęło 500 prac z czego nagrodzono i wyróżniono 80 w trzech kategoriach wiekowych. Laureatem konkursu została Karolina Kostera z klasy VI.

   Przygotowując pracę Karolina zainteresowała się malarzem Władysławem Ślewińskim, który mieszkał w Bretanii, malował morskie pejzaże a także mieszkańców w tradycyjnych strojach. Na jej pocztowce znalazły się wszystkie te elementy jak również akcenty polskie. Pocztówka przygotowana przez Karolinę zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych klasy IV-VIII.

   Uroczystość odbyła się podczas XXI Targów Edukacyjnych w Poznaniu, a nagrody laureatom i wyróżnionym wręczali: Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Christophe Paoli, Atasche’ ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej, Ambasada Francji w Polsce. W spotkaniu brała udział także Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska i delegacja z Bretanii. Całość uświetniły piosenki francuskie w wykonaniu uczniów liceów poznańskich. Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyli taniec francuski po którym wszystkich uczestników wraz z opiekunami zaproszono na wspólny obiad.

Opiekun: Elżbieta Nowak


Galeria Zdjęć