Saturday, 1.10.2022
Name days: Danuta / Igor / Remigiusz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Gimnazjaliści w Zakładzie Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Łódzkiego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   7 kwietnia 2016r uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ociążu po raz jedenasty wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych w Zakładzie Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, które odbyły się w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki. Głównym celem zajęć zorganizowanych przez Panią dr Annę Wypych-Stasiewicz jest pogłębianie wiedzy z zakresu chemii, wdrażanie uczniów do samodzielnego wykonywania doświadczeń oraz bezpiecznej pracy laboratoryjnej, rozwijanie umiejętności obserwacji, a także wyciągania wniosków z przebiegu doświadczeń chemicznych.

  Podczas warsztatów gimnazjaliści samodzielnie przeprowadzali ciekawe doświadczenia, m.in.: rozkładali mieszaninę na składniki metodą chromatografii, obserwowali reakcję kwasów z metalami, przeprowadzali reakcje strąceniowe oraz badali właściwości utleniające jonów manganianowych (VII), spalali etanol, a także przeprowadzali elektrolizę i wykrywali glukozę za pomocą próby Tollensa i Trommera.

  Kolejny wyjazd odbędzie się już w przyszłym roku szkolnym, gdyż uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w działaniach, które wspierają ich aktywność badawczą i jednocześnie rozbudzają zainteresowania chemią.

Sylwia Naskręcka


Galeria Zdjęć