Środa, 17.8.2022
Name days: Anita / Eliza / Jacek
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Duży sukces na XVI Gminnym festiwalu „Radosne nutki”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   27 kwietnia br. w sali widowiskowej ,,Stare Kino” w Nowych Skalmierzycach odbyła się kolejna edycja Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej ,,Radosne nutki”, którą gościnnie poprowadziła Maria Byzia. Od szesnastu już lat organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach oraz Międzyszkolny Ośrodek Animatorów Kultury.

   Celem festiwalu jest wspieranie i popularyzacja działań artystycznych dzieci i młodzieży oraz odkrywanie młodych talentów. W tegorocznej edycji na scenie pojawiło się blisko trzydziestu uzdolnionych muzycznie wokalistów z terenu naszej gminy.

   Jury w składzie: przewodnicząca Grażyna Ignor, członkowie: Joanna Jaś, Mariusz Jernalczyk oceniało dobór repertuaru, wykonawstwo, stopień trudności, ogólny wyraz artystyczny i estetyczny. Werdykt przedstawiał się następująco:

 w kategorii wiekowej klas I-III:

I miejsce - Nadia Szcześniak SP Ociąż,

II miejsce – Wiktoria Matuszewska SP Droszew,

III miejsce – Julia Stachowiak SP Ociąż,

Wyróżnienie – Zofia Marciniak SP Ociąż.

   Laureaci otrzymali nagrody książkowe i słodkie upominki ufundowane przez Międzyszkolny Ośrodek Animatorów Kultury. W trakcie obrad jury widowni zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu kabaretu BZIK.


Galeria Zdjęć