Sunday, 2.10.2022
Name days: Aleksander / Sława / Teofil
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

"Czy warto czytać?" - spotkanie z rodzicami

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Siódmego listopada 2016 roku odbyło się  spotkanie z rodzicami i uczniami klasy I szkoły podstawowej na temat: Czy warto czytać?

 Celem nadrzędnym spotkania było:

  • Ukazanie ważnej roli czytania w życiu dziecka i rodzica.

   Rodzice i uczniowie wylosowali miejsca przy wspólnym stole, a następnie mamy uzupełniały kartę pracy tak zwany herb. Dzieci rysowały swojego ulubionego bohatera bajkowego. Po wykonaniu zadania rodzice i dzieci opowiedzieli o efektach swoich  prac. Uczniowie dowiedzieli się jakie książki czytały w dzieciństwie ich mamy, a jakie czytają teraz. Efektem wspólnej pracy było stworzenie karty zalet czytania.

   Natomiast 29 listopada 2016 roku odbyło się, spotkanie z rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Ociążu, podczas którego pokazano prezentację na temat naszej biblioteki szkolnej oraz wpływu czytania na dzieci i młodzież, z której wynika, że książka może i powinna zastąpić w dużym stopniu komputer, przed którym dzieci i młodzież spędzają bardzo dużo czasu. Książka uczy, bawi, rozwija i wzbogaca słownictwo. Powinno się każdego dnia czytać dzieciom 20 min. Pojawiła się też myśl, że ważne jest czytanie dziecku od urodzenia, a także wtedy kiedy dziecko już się nauczy czytać.

Jolanta Wieleba


Galeria Zdjęć