Piątek, 19.7.2024
Name days: Marcin / Włodzisław / Piotr

57 Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska” do Antonina

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W piękny niedzielny poranek 9 września „Włóczykije” wyruszyły na pierwszy w tym roku szkolnym rajd do Antonina. Nasza trasa długości 8 km nosiła muzyczną nazwę Poloneza As-dur i prowadziła z Czarnegolasu przez Ludwików do Antonina.

   Tegoroczny rajd miał na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz upamiętnienie pobytu Fryderyka Chopina w Antoninie. Dla uczestników została odprawiona msza św. w kościele Matki Boskiej Ostrobramskiej. Przed jej rozpoczęciem złożono kwiaty pod tablicą majora Władysława Wawrzyniaka dowódcy Powstania Wielopolskiego, który urodził się w Antoninie.

   W tym roku meta rajdu znajdowała się na terenie Nadleśnictwa Antonin ze względu na remont pałacu. Na uczestników czekało wiele atrakcji; mogli się posilić tradycyjną grochówką, wziąć udział w konkursach, a po zakończeniu rajdu wysłuchać koncertu muzycznego „Trio Music&Movies”.

   W stoisku nadleśnictwa można było sprawdzić swoją wiedzę o lesie, a prawidłowe odpowiedzi nagradzano sadzonkami drzew. Niedzielna wyprawa była znakomitą okazją do czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu i jak co roku dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń.

Opiekunowie : Elżbieta Nowak i Kinga Jasińska

Galeria Zdjęć