Piątek, 12.4.2024
Name days: Damian / Andrzej / Juliusz

54 Ogólnopolski Rajd - „Jesień Chopinowska”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

13 września 2015 r. odbył się rajd pieszy - „Jesień Chopinowska”.

Jak co roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum należący do Szkolnego Koła Turystycznego „Włóczykij” rozpoczęli sezon turystyczny. Trasa tegorocznego rajdu nosząca nazwę „Polonez As – dur” wiodła przez: Strugi – staw Piec Dolny – staw Goszczyn – tartak Antonin – obok pomnika Fryderyka Radziwiłła – rezerwat Wydymacz – Antonin – łącznie  10 km.

Na mecie organizatorzy wręczyli wszystkim uczestnikom znaczki rajdowe oraz zaprosili na ciepły posiłek - pyszną grochówkę. Następnie rajdowcy udali się po pieczątki w celu potwierdzenia punktów na odznaki turystyczne, by po chwili wziąć udział w konkursach: krajoznawczym i strzeleckim.

Nowinką rajdową była możliwość zaprezentowania się przez startujące drużyny przed mikrofonem. Z tej okazji skorzystało kilkanaście drużyn, które recytując, śpiewając i skacząc pokazały swoisty folklor turystyczny. Podczas wędrówki wierszyk o WŁÓCZYKIJACH ułożyła Julia Banasiak. Oto on:

„Dziś Antonin woła nas, przemierzymy wiele tras.

W wędrówkach doświadczenie mamy

i z naszym patronem Janem Pawłem II okolice zwiedzamy!”.

 Jury rajdowe najciekawsze występy nagrodziło upominkami. Pozostali uczestnicy mogli dodatkowo sprawdzić się w grach i zabawach: skokach na piłce, przeciąganiu liny, szusowaniu w 4 osoby na drewnianych nartach, toczeniu piłki na chuście czy pokonaniu slalomem toru przeszkód. Jednym słowem – nie było czasu na nudę!

Nie lada atrakcją okazał się taniec belgijski, który stał się przebojem rajdu. W południe turyści udali się na nabożeństwo do miejscowego kościoła, a po zakończeniu rajdu tradycyjnie wysłuchali koncertu muzycznego. Warto dodać, iż w tegorocznym rajdzie wzięło udział 1050 uczestników!

Do zobaczenia wkrótce!

                                                         WŁÓCZYKIJE

Opiekę nad uczestnikami rajdu sprawowały: pani Elżbieta Nowak, pani Kinga Jasińska, pani Beata Hadryan – Grzywna.

 


Galeria Zdjęć