Czwartek, 6.10.2022
Name days: Artur / Bronisława / Monika
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

„Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w roku szkolnym 2016/2017 w klasach I-III będziemy czytać, we współpracy z rodzicami, książkę Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”. W taki sposób chcemy połączyć dwa cele: edukacyjny i wychowawczy.

We wstępie książki przeczytaliśmy: „Co to jest savoir-vivre? Mniej więcej to samo co bon ton, tylko że trudniej to się wymawia. No dobrze, a co to jest bon ton? Wiedza o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Hm..., a kto to właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek? Ktoś, kto nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przychodzą goście. Czyli każdy, kto przeczyta tę książkę i czegoś się z niej nauczy!”  TO TAK JAK MY!

Comiesięczne czytanie kończyć się będzie pytaniami: z przeczytanej treści, własnych doświadczeń i wiedzy. Na koniec roku najbardziej aktywni uczniowie zostaną nagrodzeni.

W miesiącu wrześniu przypomnieliśmy dzieciom  co znaczą i kiedy mówić „magiczne słowa” – proszę, dziękuję, przepraszam (czytała p. Dorota Nowaczyk).

W październiku zaprosiliśmy do czytania mamę Maksymiliana z kl. I, panią Magdalenę Mitułę, która przeczytałam uczniom opowiadania o kulturalnym zachowaniu się przy stole i zadawała im pytania.

Wychowawczynie klas I-III: Ewa Bolach, Jolanta Długiewicz, Dorota Nowaczyk


Galeria Zdjęć