Saturday, 27.4.2024
Name days: Andrzej / Felicja / Marcin

Rajd "Marzanna 2023"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

25 marca 2023 roku drużyna z naszej szkoły „Włóczykije” wyruszyła powitać wiosnę na rajdzie turystycznym „Marzanna”. Na punkt startowy do Łąkocin dojechaliśmy pociągiem z Ostrowa Wielkopolskiego, dalej wędrowaliśmy grupą liczącą 60 uczestników, którą prowadził przewodnik PTTK. Meta rajdu była w Szkole Podstawowej w Jankowie Zaleśnym. Po dotarciu posileni  drożdżówką i ciepłą herbatą, wzięliśmy udział w rozgrywkach sportowych: łowienie rybek, szusowanie na drewnianych nartach. W tej konkurencji drużyna w składzie: Bartek Kosatka, Ewa Jędroszka, Milena Stachurska, Michalina Ratajczyk zajęła IV miejsce. W konkursie krajoznawczym o naszym regionie uczennica klasy VII Milena Stachurska zdobyła IV miejsce gratulujemy !!!

Dużą atrakcją rajdu był konkurs na najciekawszą Marzannę, którą przygotowała każda z grup biorących udział w rajdzie. Nasza przepiękna Marzanna w wykonaniu uczniów klasy II wraz z rodzicami zajęła II miejsce. BRAWO !!!

Na zakończenie rozdano nagrody i spalono przyniesione Marzanny. Na całej trasie panowała miła atmosfera, było dużo muzyki i zabawy. W rajdzie brało udział około 300 uczestników ze szkół powiatu ostrowskiego.

Dziękujemy wszystkim za udział a w szczególności najmłodszej grupie z klasy II i III, a rodzicom za dowóz dzieci na start i odbiór z mety rajdu.