Piątek, 29.3.2024
Name days: Marek / Wiktoryna / Zenon

Mecz siatkówki Skra Bełchatów - Perugia 2015

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

11 marca o godzinie 14 wyruszyliśmy spod Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu na jeden z najważniejszych meczów siatkarskich w tym sezonie. O godzinie 18.00 polska drużyna PGE Skra Bełchatów miała się zmierzyć z włoską Perugią a stawką było wejście do finałowych rozgrywek tegorocznej Ligi Mistrzów. Oprócz świetnych humorów zabraliśmy w podróż także nadzieję na zwycięstwo polskiej drużyny. Po trzygodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Łódzka Atlas Arena zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie i wszyscy byliśmy podekscytowani meczem, który miał się rozpocząć za kilkadziesiąt minut. Kiedy wybrzmiał pierwszy gwizdek wszyscy kibice zgromadzeni w hali głośno i gorąco dopingowali swoich ulubieńców. Pierwszy set padł łupem gości z Włoch, ale trzy następne wygrała polska drużyna ostatecznie odnosząc zwycięstwo 3:1 w setach.

W jeszcze lepszych humorach wybraliśmy się w drogę powrotną nie wiedząc, iż po drodze czekała jeszcze na kibiców Skry mała niespodzianka. W pobliskiej restauracji McDonald's, w której zatrzymaliśmy się na krótki posiłek gościł także jeden z zawodników z Bełchatowa. Chętni kibice z Ociąża mogli pogratulować zwycięzcy oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Okazało się, iż w naszej szkole jest wielu kibiców polskiej siatkówki. Na mecz wybrało się 39 uczniów, 3 nauczycieli oraz kilkoro absolwentów i rodziców w sumie 50 osób, a chętnych było jeszcze więcej. Cały wyjazd przygotował i zorganizował Pan Ryszard Tomczak. Pozostałymi opiekunami byli: Pani Kinga Jasińska i Pan Robert Kiełbik.