Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek

Wiosenny rajd "Bocianim Szlakiem"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Około 500 osób – w tym my, WŁÓCZYKIJE z Ociąża - wzięło udział w  25 edycji wiosennego rajdu „Bocianim szlakiem 2018”. Meta znajdowała się na terenie Szkoły Podstawowej w Chynowej. Część trasy pokonaliśmy pociągiem, jednak z Antonina szliśmy prawie 11 kilometrów przez las. Był to najdłuższy z dotychczasowych rajdów, toteż na miejsce dotarliśmy zmęczeni, jednak piękna pogoda i malownicze położenie gminy Przygodzice wynagrodziły nam ten trud. Gospodarze przygotowali dla nas słodkości i napoje, dlatego – po nabraniu sił - wzięliśmy udział w różnych konkursach, odnosząc sukcesy: I miejsce w konkursie krajoznawczym w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła Marta Szulc, a II miejsce – Klaudia Szymczak. Zosia Witczak i Ola Nowacka zajęły III miejsce w konkursie piosenki turystycznej. Ola otrzymała także upominek za poprawną liczbę bocianów (rysunki, plakietki itp.) napotkanych po drodze. Zwycięzcom gratulacje złożył wójt Przygodzic – Krzysztof Rasiak, któremu towarzyszyła delegacja z gminy Luitre w Bretanii.

Opiekę nad WŁÓCZYKIJAMI sprawowały panie: Elżbieta Nowak, Beata Hadryan-Grzywna i Kinga Jasińska.