Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zielone Szkoły

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Zielone Szkoły

Zespół Szkół w Ociążu jest organizatorem aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Od roku szkolnego 2007/08 na przełomie maja i czerwca nasi uczniowie uczestniczą aktywnie w organizowanych Zielonych Szkołach.

I tak oto w maju 2008 roku uczniowie Zespołu Szkół udali się do nadbałtyckiegoJarosławca. W latach 2009 i 2011 celem wyjazdu uczniów były Kluszkowcepołożone w pięknych polskich górach. Powrót nad Bałtyk nastąpił w czerwcu 2010, kiedy uczniowie pojechali do Ustki.

Od samego początku Zielone Szkoły cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony uczniów. W trakcie wyjazdów młodzież nie tylko zwiedza miejsce swojego pobytu oraz okolicę, ale i również uczestniczy w organizowanych przez Zespół Szkół:

  • plenerach plastycznych,

  • zawodach sportowych,

  • wyjazdach na baseny (Termy Podhalańskie),

  • ogniska,

  • obcowanie z naturą.

Z roku na rok zwiększa się także frekwencja ze strony uczniów. Rzecz jasna, oprócz młodzieży, na Zielone Szkoły udają się także nauczyciele – opiekunowie. W ostatnich latach byli to: pani Dyrektor Katarzyna Kaźmierczak, a także pani Stanisława Wawrzyniak, pani Małgorzata Kempa oraz pan Ryszard Tomczak.

Zielone Szkoły stały się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II małą tradycją, która będzie kontynuowana w latach kolejnych.

Galeria Zdjęć