Sunday, 2.10.2022
Name days: Aleksander / Sława / Teofil
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

XVI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„ Mała Ojczyzna jest jak rzeka , u której brzegów wznosi się dom , nasz dom… „

Jan Sabiniarz

Zespół Szkół w Ociążu w dniu 24 stycznia gościł uczestników etapu powiatowego XVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce , który organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Centrum Animacji Kulturowej, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Urząd Marszałkowski.

O awans do etapu rejonowego starało się 64 uczniów z 13 szkół , którzy musieli uzyskać co najmniej 85 % możliwych punktów , rozwiązując niełatwy test z szerokiego zakresu wiedzy krajoznawczej, niezbędna więc była znajomość historii, geografii i przyrody Wielkopolski . Uczestników powitała Dyrektor ZS w Ociążu Katarzyna Kaźmierczak oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożena Budzik .W uroczystości uczestniczył również Wicestarosta Powiatu Ostrowskiego Tomasz Ławniczak oraz Kierownik Referatu Oświaty Daniel Mituła.

Przed rozpoczęciem konkursowych zmagań uczestnicy obejrzeli krótką część artystyczną przygotowaną przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem Danuty Orłowskiej i Agnieszki Woźniak .Na tle dekoracji wykonanej przez nauczycielkę plastyki Karolinę Nowakowską zaprezentowali oni jeden z najpopularniejszych tańców wielkopolskich jakim jest „ Chodzony „ oraz inscenizację i prezentację komputerową dotyczące gwary wielkopolskiej.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Grażyny Kucharskiej do etapu rejonowego zakwalifikowała 31 uczniów , którzy reprezentować będą nasz powiat na etapie rejonowym .

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe foldery o naszej gminie, które ufundowała i wręczyła Burmistrz Bożena Budzik. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek w trakcie którego uczniowie mieli okazję skosztować wielkopolskich rogali marcińskich.

Galeria Zdjęć