Poniedziałek, 26.9.2022
Name days: Kacper / Justyna / Łucja
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

XI pielgrzymka dzieci i młodzieży na Jasną Górę.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

5 października 2011 roku uczniowie z Zespołu Szkół w Ociążu wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w Ogólnopolskim Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Biuro pielgrzymkowe zarejestrowało 16568 pielgrzymów z 444 szkół (przedstawiciele 40% szkół polskich przyjechali do Częstochowie. W przybliżeniu naJasną Górę przybyło około 19000 (6,5 % członków Rodziny Szkół, która liczy blisko 300000 dzieci i młodzieży). To znakomity rezultat!

Mszę Świętą poprzedziło wystąpienie Ks. Łukasza Kobielusa, który mówił o misji w Togo. Na zakończenie swojego wystąpienia misjonarz poświęcił różańce misyjne – pamiątkę pielgrzymkową. Wspólnie odmówiliśmy dziesiątkę różańca w 7 językach.

O godzinie 11 rozpoczęła się msza święta z udziałem 419 pocztów sztandarowych szkół odprawiona pod przewodnictwem Duszpasterza Szkół Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika . Podczas mszy świętej zbierane były ofiary na sfinansowanie budowy szkoły w Togo, która nosić będzie imię Jana Pawła II . Bezpośrednio po mszy świętej został odczytany list do Ojca Świętego Benedykta XVI.

Po Mszy Świętej zwiedzaliśmy Jasną Górę.

Było wspaniale!. Warto już dziś zaplanować przyjazd na przyszłoroczną pielgrzymkę!!!

Organizator pielgrzymki:Sabina Stasiak


Galeria Zdjęć