Sunday, 25.9.2022
Name days: Aurelia / Kamila / Franciszka
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wyjazd na Politechnikę Poznańską 8.10.2011

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wyjazd na Politechnikę Poznańską

8 października 2011

W pierwszą sobotę października grupa uczniów zdolnych z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ociążu oraz Gimnazjum im. Polskich Noblistów z Nowych Skalmierzyc, biorąca udział w projekcie „Liczby rządzą światem”, odwiedziła Politechnikę Poznańską. Głównym celem wyjazdu było pokazanie atrakcyjności studiów politechnicznych oraz zachęcenie młodzieży do podjęcia nauki na kierunkach technicznych i ścisłych.

W ciągu całego dnia spędzonego na politechnice uczniowie mieli okazję poznać ją bardzo dobrze poprzez niezwykle atrakcyjne zajęcia, które zostały dla nich zorganizowane na różnych wydziałach. Prymusi odwiedzili laboratoria Instytutu Technologii Mechanicznej, gdzie oglądali pokaz w wymiarze 3D, który jest używany do projektowania maszyn i urządzeń powstających w instytucie. Następnym ciekawym doświadczeniem była praca na komputerach na Wydziale Matematycznym. Uczniowie rozwiązywali różnego typu zadania przy użyciu specjalnie skonstruowanego programu. Kolejne zajęcia szczególnie zachwyciły chłopców, którzy mogli obejrzeć i wypróbować działanie silników samochodowych, a także obejrzeć w szczegółach inne elementy budowy aut.

Jednak prawdziwą rewelacją okazały się zajęcia z fizyki i chemii, na których wykładowcy Politechniki Poznańskiej pokazali młodzieży obu szkół szereg doświadczeń, między innymi z wykorzystaniem ciekłego azotu. Największą atrakcją dla uczniów było to, że mogli wziąć aktywny udział w przeprowadzaniu tych doświadczeń.

Podsumowując wyjazd można z całą pewnością stwierdzić, że cel wycieczki został zrealizowany, gdyż wielu uczniów w drodze powrotnej głośno mówiło o tym, że chcieliby studiować na takiej uczelni, jaką jest Politechnika Poznańska.

Galeria Zdjęć