Poniedziałek, 11.12.2023
Name days: Artur / Stefan / Waldemar
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wycieczka klas I-III do Ostrowa Wielkopolskiego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wycieczka klas I-III do Ostrowa Wielkopolskiego

Dnia 25 kwietnia 2012 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Ostrowa Wielkopolskiego.

Odwiedziliśmy piekarnię MIMA mieszczącą się przy ul. Prof. Kaliny. Dzieci zapoznały się z cyklem produkcji chleba, sposobami jego wypiekania, potrzebnymi urządzeniami , z pracą piekarza. Celem tych odwiedzin było także podniesienie świadomości dzieci na temat zdrowych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami. Największą atrakcją była możliwość samodzielnego przygotowania pieczywa do wypieku. Sprawiło im to wiele radości i satysfakcji. Efektem końcowym była oczywiście degustacja bułeczek o różnorodnym kształcie. Dodatkową niespodzianką była wielka blacha słodziutkich ciasteczek, które szybko zniknęły.

Wybraliśmy się także na pocztę, aby poszerzyć wiadomości na temat: pracy urzędników (kto pracuje na poczcie?), poznać zakres usług pocztowych (po co ludzie chodzą na pocztę?), jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu (czy poczta jest potrzebna?). Uczniowie mieli okazję zobaczyć urządzenia pocztowe, czynności wykonywane przez pracowników poczty oraz obejrzeć różnorodne znaczki i kartki pocztowe.

Korzystając z pogody udaliśmy się na odnowiony dworzec PKP. Dzieci dowiedziały się gdzie kupić bilet, sprawdzić odjazdy i przyjazdy pociągów, kto to jest konduktor i maszynista, a także do czego służy biała linia na peronach.

Pełni wrażeń i wiadomości wróciliśmy do szkoły, przekonani że każdy zawód jest bardzo ważny i potrzebny.

Galeria Zdjęć