Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wycieczka do Wrocławia

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wycieczka do Wrocławia

10 lutego 2012 roku uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, której głównym celem było zwiedzenie Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Muzeum tojest jedyną w Polsce placówką gromadzącą zbiory z zakresu historii poczty i rozwoju telekomunikacji. Zostało ono utworzone w 1921 r. w Warszawie, a od 1956 r. mieści się w zabytkowym gmachu Poczty Głównej we Wrocławiu. Zbiory muzealne są gromadzone w działach: Pocztowym, Filatelistycznym, Telekomunikacyjnym i Archiwum.

W muzeum mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcji na temat historii telekomunikacji. Podziwialiśmy pierwsze aparaty telefoniczne, telegrafy, radioodbiorniki, prototypy telewizorów, a także mundury pocztowe, trąby i zegarki pocztyliońskie, wagi listowe, zabytkowe skrzynki na listy, sztandary. Na wystawie prezentowane są też konne pojazdy pocztowe, które dawniej przewoziły pasażerów i różnego rodzaju przesyłki.

Drugim punktem programu wycieczki było zwiedzenie Muzeum Człowieka. W muzeum prezentowana jest stała wystawa ukazująca drogę ewolucyjną gatunku Homo sapiens oraz obrządki pochówkowe pochodzące z różnych kultur. Zbiory muzealne wykorzystywane są do prac naukowych i działalności dydaktycznej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

J. Poprawska


Galeria Zdjęć